Zdobywają doświadczenia zawodowe i życiowe w Grecji – „Europejskie praktyki zawodowe – ponadnarodowa mobilność uczniów szkół zawodowych formą podnoszenia kwalifikacji i umiejętności”

Od 11 marca 2019 r. uczniowie drugich i trzecich klas technikum hotelarskiego, ekonomicznego i budowlanego wraz z opiekunami przebywają w miejscowości Leptokaria w Grecji na dwutygodniowych praktykach zawodowych.

Wyjazd realizowany jest w ramach projektu „Europejskie praktyki zawodowe – ponadnarodowa mobilność uczniów szkół zawodowych formą podnoszenia kwalifikacji i umiejętności” a finansowany ze środków EFS Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Nasi uczniowie bardzo pracowicie spędzają każdy dzień, realizując zadania w dziale housekeepingu, pralni, częściach ogólnodostępnych hotelu Poseidon Palace, w zakresie prac inwentaryzacyjnych, porządkowych i remontowych oraz prac biurowych z wykorzystaniem programów komputerowych.

Gdy nie odbywają praktyk, uczestniczą w programie kulturowym, zwiedzając okoliczne miejscowości i zabytki, m.in. Litochoro i Park Narodowy Olimp, czy zamek w Platamonas. Już w najbliższy weekend jedziemy do zabytkowych klasztorów na Meteorach i zwiedzimy okoliczne wyspy podczas rejsu statkiem.

A na zakończenie weekendu – wieczór grecki! Pokaz tańców w wykonaniu lokalnego zespołu tanecznego (i nas), muzyka na żywo i wspólne śpiewanie. W sam raz na odpoczynek przed kolejnym pracowitym tygodniem.