Pierwszy taki konkurs w Polsce oraz zwycięstwo naszej szkoły‼️

Pierwszy taki konkurs w Polsce oraz zwycięstwo naszej szkoły‼️
W dniach 23 – 24 maja 2022 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 w Zamościu odbyły się prezentacje prac projektowych stworzonych w ramach Konkursu „Architekt Innowacji 2022”, współorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu.
▶️ Konkurs, którego organizatorem i pomysłodawcą jest p. Tomasz Zieliński Poseł na Sejm RP IX kadencji, Zastępca Przewodniczącego Sejmowej Komisji ds. Edukacji, Nauki i Młodzieży, adresowany był do szkół ponadpodstawowych z powiatu biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego i miasta Zamość. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka, Prezesa Urzędu Patentowego RP p. Edyty Demby-Siwek, Prezesa Zarządu Spółki Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. p. Artura Wasila.
▶️ Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań związanych z wynalazkami i innowacjami.
▶️ Do konkursu przystąpiło 10 szkół z Zamojszczyzny, w tym 17 drużyn.
❗️Nasza szkoła zajęła II miejsce 🥈 przedstawiając swój projekt Helping hand/Pomocna dłoń – dodatkowe ramię transportowe, autorstwa Gabriela Buczaka, Pawła Harasymowicza, Damiana Zuba, i Jakuba Lasoty pod opieką merytoryczną p. Iwony Kobak 🏆
Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!
Zdjęcia pochodzą ze strony kuratorium oświaty w Lublinie.