JOB SHADOWING

lo

JOB SHADOWING NAUCZYCIELI PRZEDMIOTÓW ZAWODOWYCH – Z PROGRAMU ERASMUS + SEKTOR KSZTAŁCENIE I SZKOLENIA ZAWODOWE UCZNIÓW I KADRY
Kolejne  dni  job shadowing nauczycieli przedmiotów zawodowych zaowocowały wzbogaceniem w nowe doświadczenia związane z nauczanymi przedmiotami. Panie Dorota Głowacka, Katarzyna Neć i Monika Pitura obserwowały pracę  uczniów oraz pracowników w miejscach odbywania praktyk. Właściciel  firmy CasaX omówił  dokumentację techniczną obiektu wykonywanego przez młodzież oraz  rozwiązania konstrukcyjne budynków stosowanych w Portugalii, a także sposób pozyskiwania klientów oraz  marketing przedsiębiorstwa. Z uwagi na wysokie temperatury i warunki gruntowe w Faro sposoby wykonywania budynków znacznie różnią się od polskich, np. nie stosuje się izolacji termicznej, a mury wykonuje się głównie z cegły silikatowej. Ciekawym doświadczeniem była wizyta w Stay Hotel Faro Centro, podczas której pani menager umożliwiła obserwację codziennych zadań i obowiązków wykonywanych przez pokojowe, np. technikę ścielenia łóżka w stylu śródziemnomorskim czy sposób zgłaszania przez gości odbiór brudnej odzieży. Ponadto zapoznała nauczycielki  z zasadami pracy głównie w dziale służby pięter i recepcji oraz procedurami obsługi gości. Wizyty  w portugalskich  firmach przyczyniły się do zdobycia nowych doświadczeń i umiejętności oraz poznania  struktury organizacyjnej portugalskich przedsiębiorstw.