Faro, wyjazd

lo

Sobota była dniem naszego wyjazdu, ale był to kolejny dzień pełen wrażeń. Mogliśmy jeszcze pospacerować po Sewilii w Hiszpanii, ponieważ stąd startował nasz samolot. Podziwialiśmy piękne, słynne miejsca w tym mieście, tj. Plac Hiszpański, Alkazar ( co prawda tylko z zewnątrz), zajrzeliśmy do największej gotyckiej na świecie katedry, byliśmy pod słynną drewnianą konstrukcją zwaną Setas de Sewilla, spacerowaliśmy klimatycznymi i eleganckimi ulicami, przysłuchiwaliśmy się muzyce na żywo i podziwialiśmy tancerzy flamenco oraz innych ulicznych artystów. Niektórzy z nas odpoczywali w cieniu palm, nad rzeką Gwadalkiwir, podziwiając panoramę miasta i mosty. Przy jednym z nich znaleźliśmy miejsce oznaczone jako punkt „zero” wyprawy Magellana dookoła Ziemi. Uczestniczyliśmy też w warsztacie przygotowania paelli, słynnej miejscowej potrawy, którą na zakończenie pokazu mogliśmy się najeść do syta. Była pyszna.
Praktyka za nami, czas wracać do szkoły..Projekt nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000056171 jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Erasmus+