29 Akcja Sprzątania Świata

10 worków śmieci zebranych w okolicach tomaszowskiego Leśnego Arboretum!
18.10.2022 uczniowie klasy 1 e pod opieką p. Violetty Bzymek i wychowawczyni p. Katarzyny Neć uczestniczyli w „29 Akcji Sprzątania Świata”. Lasy tomaszowskie to miejsca chętnie wybierane przez mieszkańców do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Niestety, po raz kolejny prawdziwe okazało się powiedzenie „gdzie człowiek, tam również śmieci”… W czasie akcji sprzątania królowały szklane i plastikowe butelki, opakowania po różnych produktach spożywczych czy pozostałości po grillach. W czasie akcji, uczniowie zebrali 10 worków śmieci. Sprzątaniem objęto tereny leśne oraz obszary przy drogach i szlakach turystycznych. Nadleśnictwo zadbało o worki na śmieci oraz rękawice ochronne, a po zakończeniu akcji zorganizowało ognisko. Pogoda dopisała, a wszyscy uczniowie byli chętni do pracy. Młodzież dzięki temu mogła lepiej poznać las oraz dowiedzieć się więcej o ekologii. Liczymy na kolejną wspólną akcję w przyszłym roku.