Obchody 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

10 listopada 2022r. był dniem wyjątkowym w naszej szkole. Tego dnia cała społeczność szkolna świętowała Rocznicę Odzyskania Niepodległości. O godzinie 8.45 odbył się uroczysty i podniosły apel, podczas którego właściwą, godną postawą młodzież udowodniła swój patriotyzm. Następnie w sali gimnastycznej miał miejsce niezwykle ciekawy, wykład pana doktora Marcina Kruszyńskiego. W wydarzeniu tym uczestniczyli poseł na Sejm RP – Pan Tomasz Zieliński, Starosta Tomaszowski – pan Henryk Karwan, Wicestarosta – pan Jarosław Korzeń, Dyrektor Wydziału Oświaty – pan Andrzej Bulicz, członek zarządu – pani Katarzyna Gucz, dyrektor Muzeum Regionalnego – pan Robert Czyż oraz uczniowie wszystkich szkół ponadpodstawowych z Tomaszowa Lubelskiego wraz z nauczycielami. Po wykładzie nastąpiło uroczyste odsłonięcie muralu upamiętniającego jednego z ojców niepodległości – gen. Józefa Hallera. Autorem „obrazu” zdobiącego mur obok boiska szkolnego jest pan Marcin Proczka, który również zechciał przyjąć zaproszenie na dzisiejszą uroczystość. Tę część obchodów Dnia Niepodległości uświetnili swą obecnością również mieszkańcy ulicy Hallera, przy której znajduje się nasza szkoła. Ostatnim punktem dzisiejszych obchodów był Bieg Niepodległości, w którym startowali przedstawiciele władz samorządowych, nauczyciele i młodzież tomaszowskich szkół. Zarówno wykład, jak i odsłonięcie muralu i Bieg Niepodległości, to wydarzenia, które stanowiły integralną część obchodów Rocznicy Odzyskania Niepodległości przygotowanych przez władze samorządowe naszego miasta i powiatu.
Więcej zdjęć na FB szkoły