Warto czytać, czyli biblioteka szkolna poleca…

Przypominamy, że biblioteka szkolna wzbogaciła  swój księgozbiór o nowe książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Tych, którzy jeszcze nie odwiedzili biblioteki, być może zachęcą krótkie recenzje wybranych książek:
„Dwa zwykłe słowa” to książka, dzięki której nie tylko możemy zapoznać się
z przeżyciami, z jakimi musiała się zmierzyć autorka, lecz także spojrzeć na świat  z nieco innej perspektywy, docenić to, co mamy i chociaż raz powiedzieć naszym rodzicom „Mamo, tato, dziękuję że jesteś…”, bo nie wszyscy mają tyle szczęścia, co my i mogą dorastać wśród kochających nas osób.

Autorka bestsellerowych thrillerów „Za zamkniętymi drzwiami” i „Na skraju załamania” wciąż nie daje o sobie zapomnieć! B. A. Paris znów stworzyła opowieść, która niejednokrotnie Cię zaskoczy. „Pozwól mi wrócić” to poruszająca historia, dzięki której oderwiesz się od rzeczywistości.

Rocznica” autorstwa Roisin Meaney, stanowi piękną oraz delikatną historię, która zmusi swojego czytelnika do pewnych przemyśleń. Autorka w dość ciekawy sposób udowodniła, że każda, nawet najmniejsza podjęta przez nas decyzja ma wpływ na naszą dalszą lub najbliższą przyszłość.

Kochasz książki, w których główny bohater musi przeciwstawić się przeciwnościom losu i odkryć od dawna skrywaną tajemnicę? Ubóstwiasz pozycje, które nawiązują do wydarzeń historycznych? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak”, to zdecydowanie musisz sięgnąć po „Zawsze będę cię strzec” autorstwa Rachel Givney!

W jednej chwili” to prawdziwy triumf życia! Kiedy następuje tragedia, dwie rodziny pogrążają się w chaosie i zacierają się granice moralne. Redfearn opisuje szok i rozpacz bliskich sobie ludzi z tak idealnym wyczuciem, empatią  i nadzieją, że zaczniesz się zastanawiać, co tak naprawdę się kryje pod lśniącą fasadą najbliższych ci osób.

Czerwona ziemia” autorstwa Marcina Mellera to trzymająca w napięciu powieść sensacyjno-przygodowa, której akcja ma miejsce w pięknej, choć i niebezpiecznej Ugandzie. To książka o Afryce, miłości ojca i syna, odwadze dziennikarskiej  i determinacji w poszukiwaniu prawdy.

Zachęcamy wszystkich uczniów do czytania, gdyż czytanie rozwija wyobraźnię, pamięć, język, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnosić sukcesy w szkole i jest wspaniałym sposobem spędzenia czasu…