„Zostań w Ojczyźnie. Bądź nowoczesnym przedsiębiorcą”

Dnia 24 listopada 2022r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyła się Konferencja „Zostań w Ojczyźnie. Bądź nowoczesnym przedsiębiorcą”.  Konferencja została zorganizowana przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Fundację Empiria i Wiedza. Wydarzenie honorowym patronatem objęli: Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Ministr Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk. Celem konferencji była popularyzacja postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży, ukazanie znaczenia kreatywności i wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia sukcesu, zaznaczenie korzyści płynących z podjęcia własnej działalności gospodarczej, a także przybliżenie nauczycielom założeń nowego przedmiotu „Biznes i Zarządzanie”. Podczas konferencji wykłady wygłosili: prof. dr hab. Jan Fazlagić, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, ”Jak efektywnie rozwijać potencjał innowacyjności i przedsiębiorczości młodych Polaków – fakty, dowody, szanse i wyzwania”, ks. prof. dr hab. Włodzimierz Broński, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, „Sylwetka absolwenta przyszłości na przykładzie Prawa w Biznesie KUL – jak to robimy” oraz Ewa Siemińska, Dyrektorka Programu Nauczycielskiego w Fundacji Zwolnieni z Teorii „Jak efektywnie realizować nowy przedmiot Biznes i Zarządzanie?”. Ostatnim punktem konferencji były dwa panele: pierwszy skierowany do uczniów „Pracownik czy pracodawca? Zostać czy wyjechać? – trudne decyzje po ukończeniu szkoły” prowadzony przez Andrzeja Pruszkowskiego,  dyrektora WUP w Lublinie,  Jacka Wyszyńskiego – PYRAMID Games, Przedsiębiorcę z Lubelszczyzny oraz drugi dla nauczycieli „Biznes i zarządzanie – nowy przedmiot, nowe wyzwanie” prowadzony przez Andrzeja Danilkiewicza, wicedyrektora WUP w Lublinie, przedstawiciela MEiN,  ORE oraz Ewę Siemińską – Dyrektorkę Programu Nauczycielskiego w Fundacji Zwolnieni z Teorii.
W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klasy 4e Magdalena Grabowska oraz Kamil Bender pod opieką pani Weroniki Miszczyszyn-Buczek.