Czytanie na ekranie

Marzeniem każdego bibliotekarza jest to, aby uczniowie czytali więcej książek a przede wszystkim wyrobili w sobie nawyk czytania dla przyjemności. Chociaż księgozbiór naszej szkolnej biblioteki został wzbogacony o wiele nowości wydawniczych to wciąż szukamy sposobów aby zachęcić  do czytania tych, którzy omijają szkolną bibliotekę.
Oprócz uczniów ceniących sobie szelest papierowych kartek na pewno są tacy, których pasjonują technologie informacyjne i to właśnie do tych skierowany był cykl zajęć bibliotecznych pod hasłem ,,Czytanie na ekranie”.
Uczestnicy zajęć dowiedzieli się pod jakimi linkami znaleźć darmowe ebooki i audiobooki, biblioteki cyfrowe, archiwa i muzea cyfrowe, portale poświęcone polskiej kulturze, ciekawe akcje czytelnicze. Na ekranie telewizora pojawiły się również recenzje  książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Mamy nadzieję, że dzięki promocji czytelnictwa i propagowaniu mody na czytanie stanie się ono dobrym nawykiem i przyjemnością.