Spotkanie autorskie w bibliotece szkolnej

Spotkania autorskie to forma propagowania czytania książek, które nie są obowiązkowe i nie są lekturami. Z tego właśnie powodu 14 grudnia w szkolnej bibliotece miało miejsce spotkanie z Panią Klaudią Szopą, autorką książki Szaro na białym- blog niemal osobisty. Książka ta, to publikacja kilkuletniego bloga o tym samym tytule. W spotkaniu brały udział klasy I i, I h, IV e oraz III m.
Pani Klaudia to bardzo ciepła osoba, która szybko nawiązała kontakt z młodzieżą.
Z pasją i zaangażowaniem opowiadała  czym się obecnie zajmuje oraz o tym, jak powstawała jej książka. Zwróciła się do młodzieży z przesłaniem, aby iść za głosem serca, spełniać swoje marzenia i nie bać się prosić o pomoc. Było ciekawie, rzeczowo a nawet zabawnie. Wszyscy zainteresowani mogli zakupić książkę oraz liczyć na autograf i osobistą dedykację autorki. Dochód z zakupu książek jest przeznaczony na przeciwdziałanie depresji i przemocy wobec dzieci i zasili konto Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę oraz Stowarzyszenia HomoSapiens.
Serdecznie dziękujemy Pani Klaudii za przyjęcie zaproszenia i poprowadzenie spotkania.
Spotkanie zorganizowała Pani Iwona Malec oraz nauczyciele bibliotekarze. Odbyło się ono w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Mamy nadzieję, że takie wydarzenie literackie  obudzi czytelnicze zainteresowania wśród uczniów oraz zachęci ich do obcowania z niezwykłym światem literatury.