Konkurs Matematyczny Akademii Zamojskiej rozstrzygnięty

6 lutego odbył się finał Konkursu Matematycznego zorganizowanego przez Instytut Techniczno-Informatyczny Akademii Zamojskiej. W finale wzięło udział dwóch uczniów naszej szkoły – Gabriel Buczak z klasy 2 k, który zajął 7 miejsce oraz Hubert Malinowski z klasy 4 b, który otrzymał dyplom za udział w konkursie.
Konkurs odbył się pod patronatem Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego.
Pytania zostały tak sformułowane, aby odpowiedzi nie narzucały się bezpośrednio. Każde pytanie wymagało przemyślenia, pomocniczych obliczeń, itp. Zakres tematyczny pytań pokrywał różne obszary wiedzy matematycznej. Poziom konkursu należy ocenić wysoko. Pytania dotyczące zagadnień wykraczających poza podstawową wiedzę matematyczną zróżnicowały wyniki i pozwoliły wykazać się pasjonatom tej dziedziny – powiedział dr hab. inż. Krzysztof Pancerz, prorektor ds. nauki i rozwoju Akademii Zamojskiej, kierownik Zakładu Informatyki AZ.
W pierwszym etapie Konkursu Matematycznego, który odbył się w formule on-line, wzięło udział ponad 170 uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatów biłgorajskiego, hrubieszowskiego, krasnostawskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. W ścisłym finale znalazło się 30 uczestników z najlepszymi wynikami.
Gabrielowi i Hubertowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!