Goście z Ukrainy w Internacie

Podczas ferii przez 5 dni gościliśmy w internacie dzieci z miejscowości Równe na Ukrainie. Dzieci pojawiły się w Polsce na zaproszenie starostów tomaszowskich Henryka Karawana i Jarosława Korzenia, po napisaniu listu przez Panią Irynę Kurczenko- Dyrektor Chrześcijańskiej szkoły w Równym. Pani Iryna poprosiła o możliwość przyjazdu do Polski, by chociaż przez chwilę odpocząć od wojny i stresu którego z powodu niej doświadczają.
Dzieci zwiedziły Tomaszów, Zamość, wzięły udział we mszy św. za Ojczyznę i Powstańców Styczniowych.
Dzieci były także w Parku Żywiołów w Budach, zwiedziły muzeum tomaszowskie , Łuk Zwycięstwa, dały wspaniały patriotyczny koncert polskich pieśni. Na koniec pobytu wykonały piękne prace patriotyczne które zawisły na jednej ze ścian naszego internatu.