Klasy IIB, IIU i IIH na wycieczce

W czwartek 25 maja 2023 roku klasy IIB, IIU i IIH pojechały na spływy kajakowe po rzece Wieprz.
To najbardziej lubelska rzeka spośród wszystkich płynących przez nasz region i przyjazna dla kajakarzy. Bierze swój początek w południowo-wschodniej części Lubelszczyzny – na Roztoczu, a uchodzi do Wisły w okolicach Dęblina. Płynie przez Lubelszczyznę blisko 370 km. Przepływa przez Roztoczański Park Narodowy, liczne parki krajobrazowe, obszary chronionego krajobrazu i Natura 2000.
Wyprawy kajakiem po rzece Wieprz to znakomity pomysł na aktywny wypoczynek i poznawanie uroków przyrodniczych i kulturowych regionu.
Nasza trasa obejmowała odcinek: Obrocz – Zwierzyniec. Po spływie uczniowie mieli czas na odpoczynek przy ognisku. Opiekunami wycieczki były Panie: Bożena Bednarczyk i Małgorzata Kuks.