Wycieczka na Węgry

Miszkolc – Budapeszt- Eger
W dniach 24-26 maja młodzież klas: IIIe, IIk, IIzm, IIu, IIh uczestniczyła w wycieczce na Węgry. Pierwszego dnia w naturalnych basenach skalnych – termach w Miszkolcu regenerowaliśmy siły i relaksowaliśmy się po podróży. Plac Millenium, Park Miejski, Zamek Vajdahunyad, Bazylika św. Stefana, Most Elżbiety… – to zabytki architektury, które podziwialiśmy drugiego dnia zwiedzając Budapeszt pod czujnym okiem przewodnika. Tego dnia, niemałą atrakcją okazał się wieczorny rejs statkiem po Dunaju, w czasie którego obserwowaliśmy wyjątkową panoramę z najważniejszymi zabytkami węgierskiej stolicy. Ostatniego dnia, żegnając Węgry, spacerowaliśmy po Egerze zwiedzając minaret, zamek a także Dolinę Pięknej Pani. Wróciliśmy do Tomaszowa pełni niezapomnianych wrażeń i wspomnień. Opiekę nad młodzieżą sprawowały: p. A. Dziura, p. M. Nowak, p. K. Sawicka-Neć, p. M. Ożga.