Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania obchodzimy  29 września. Warto wspomnieć, że inicjatywa tego nietypowego święta powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Data 29 września to dzień urodzin Janiny Porazińskiej, wybitnej pisarki, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest w szkołach i bibliotekach, gdzie organizowane są różne akcje promujące głośne czytanie. Z tej okazji biblioteka szkolna postanowiła zaprosić uczniów klasy Iz i Im do wspólnego czytania wybranych wierszy a następnie do wysłuchania ich w interpretacji muzycznej Sanah, Marka Grechuty czy Czesława Niemena. Mamy nadzieję, że był to mile spędzony czas i mogliśmy przeżyć wiele wspaniałych chwil. Dziękujemy uczestnikom tegorocznej akcji czytelniczej i zachęcamy niezmiennie do czytania i korzystania ze zbiorów biblioteki.