Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych

Biblioteka szkolna po raz kolejny włącza się w obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych. To październikowe święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi „Biblioteka szkolna: Moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”. W ramach obchodów MMBS zapraszamy uczniów do aktywnego uczestnictwa w akcjach organizowanych przez bibliotekę szkolną a także do odwiedzenia biblioteki i korzystania ze zbiorów.
Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała następujące działania:
1. Konkurs na najlepszego czytelnika miesiąca.
2. Książflix – prosty sposób na polecenie popularnych książek.
3. Rok 2023 – rokiem Wisławy Szymborskiej – lekcje biblioteczne poświęcone życiu i twórczości noblistki.
4. Gazetki i plakaty informująca o święcie i obchodach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
5. Wystawka „Jesień – więcej czasu na czytanie”.
ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ!