Światowy Dzień Uśmiechu

Dnia 5 października 2023 w naszej szkole klasa III h zorganizowała Światowy Dzień Uśmiechu. Jest to wspaniała okazją do wyrażania radości i przekazywania pozytywnej energii. Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball, twórca słynnego znaczka uśmiechniętej buźki na żółtym tle „smiley face”. Badania naukowe dowodzą, że śmiech ma pozytywny wpływ na nasz organizm, gdyż redukuje stres, dotlenia organizm, rozluźnia, a nawet wzmacnia naszą odporność. Znane od dawna powiedzenie „Śmiech to zdrowie” nie jest jedynie metaforą.
Tego dnia można było z daleka zauważyć uśmiechające się buzie uczniów naszej szkoły. Uczniowie klasy III h przez cały dzień zachęcali wszystkich do włączenia się do akcji: „Śmiech to zdrowie” i rozwiesili w całej szkole plakaty z uśmiechniętymi buźkami, przypominające wszystkim o obowiązkowym uśmiechu. „Odznaczyli” również dyrekcję, nauczycieli oraz uczniów znaczkiem uśmiechniętej buźki i oczywiście dołożyli swój promienny uśmiech! Wszyscy od samego rana „zarażali się” uśmiechem, który udzielał się również na lekcjach.
Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy, aby uśmiech nigdy nie znikał z ich twarzy:) Uśmiechajmy się jak najczęściej i odnajdujmy w codziennych czynnościach tę szczyptę magii, która wywoła uśmiech na twarzy.