Weekend w Faro(Portugalia)

Sobota w Faro – 7.10.2023 r.
W sobotni poranek, po zjedzonym śniadaniu, całą grupą udaliśmy się autobusem na wycieczkę do Benagil. Olavo, nasz przewodnik poprowadził nas po jednej z największych atrakcji regionu Algarve. Spacerowaliśmy wyznaczoną ścieżką. Wysokie klify linii brzegowej, przeróżne formy skał wapiennych, turkusowa woda, malownicze zatoczki i groty tworzyły spektakularny krajobraz z widokiem na Ocean Atlantycki. Widzieliśmy nie tylko przepiękny krajobraz, a także słynną jaskinię Benagil. Gdy już zeszliśmy z trasy skalnej,
mieliśmy czas na odpoczynek i plażowanie w pięknej zatoce otoczonej klifami. Następnie udaliśmy się do uroczego miasta Albufeira, gdzie mogliśmy podziwiać jego uroki i kupić pamiątki. Cała wyprawa minęła nam bardzo szybko i przyjemnie. Z dzisiejszego wyjazdu pozostaną nam miłe wspomnienia.
Niedziela w Lizbonie (Lisboa) – 8.10.2023 r.
Niedziela to drugi dzień atrakcji związany z pobytem w słonecznej Portugalii. Już o 8.00 rano wyjechaliśmy do stolicy. Podróż nam się nie dłużyła, bo był to czas na podsumowanie pierwszego tygodnia. Stwierdziliśmy, że pomimo stresującego początku, jesteśmy bardzo
zadowoleni z pracy. Lizbona przywitała nas figurą Chrystusa Króla znajdującą się nad rzeką Tag. Następnie przejechaliśmy po najdłuższym w Europie moście Vasco da Gama liczącym
17,8 km do centrum miasta. Pani Karolina oprowadzała nas trasą najciekawszych miejsc i zabytków. Zaskakujące było to, że miasto położone jest na wzgórzach i przemieszczanie się po nim wymagało od nas dużej kondycji przy tylko 38 stopniowym ciepełku. Szczególną atrakcją były słynne żółte tramwaje, które przejeżdżają przez wąskie uliczki Lizbony. Zobaczyliśmy również Katedrę Se i zaliczyliśmy punkty widokowe ukazujące panoramę
miasta. Mieliśmy również czas wolny na zakup pamiątek i degustację regionalnych potraw. Pora wracać, jutro przed nami kolejny dzień praktyk.
Buziaki Martyna kl. V u