„Lekcje z ZUS”

W czwartek, 26 października, odbyła się „Lekcja z ZUS”, w której uczestniczyli uczniowie klas 4e i 5e pod opieką Pani Katarzyny Neć oraz Pani Weroniki Buczek. Lekcję przeprowadziła Pani Beata Prochowicz-Król, kierownik inspektoratu ZUS w Tomaszowie Lubelskim. „Lekcje z ZUS” to autorski projekt, który ma na celu budowanie świadomości młodego pokolenia Polaków w tak istotnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Projekt „Lekcje z ZUS” ma za zadanie kształtować świadomość młodzieży na temat ubezpieczeń oraz dostarczać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom. Materiały dydaktyczne do „Lekcji z ZUS” zostały stworzone przez pracowników ZUS we współpracy z metodykiem nauczania, który uczestniczył w tworzeniu podobnych projektów z komercyjnymi instytucjami finansowymi. Ilustracje do lekcji zostały przygotowane przez młodych polskich rysowników. Projekt ten został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.