Wycieczko-pielgrzymka klas maturalnych

W dniach 26-28 października uczniowie z klas Vb, Vu i Vh pod opieką p. M. Bębnik, D. Głowackiej i ks. M. Serafina uczestniczyli w wycieczko- pielgrzymce do Krakowa, Zakopanego i Częstochowy. Pierwszego dnia pani przewodnik oprowadziła nas po najciekawszych miejscach Krakowa. Na nocleg udaliśmy się do ośrodka wypoczynkowego w Białym Dunajcu. Główną atrakcją kolejnego dnia miał być spacer Doliną Kościeliska oraz wjazd na Gubałówkę. Niestety obfity deszcz pokrzyżował nam plany. Jednak na szczęście przewidzieliśmy taką sytuację i wykorzystaliśmy plan awaryjny. Mieliśmy okazję uczestniczyć w pokazie dotyczącym tradycji, obyczajów i kultury górali. Następnie udaliśmy się do Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem, a potem na spacer po Krupówkach. Wieczorem natomiast integrowaliśmy się na zorganizowanej przez nas dyskotece. Ostatnim punktem wycieczki była Częstochowa. Uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w intencji pomyślnego zdania matury, w Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich oraz w Apelu Jasnogórskim. Ta ostatnia wspólna wycieczka na zawsze pozostanie w naszej pamięci.