Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień – niezwykle wartościowe i piękne święto. Piękne, bo zachęca nas do bycia miłym i otwartym na drugiego człowieka, wartościowe, bo jest okazją do poruszenia w czasie lekcji tematu szacunku i życzliwości w stosunku do innych. I właśnie temat szacunku i tolerancji został poruszony na zajęciach z klasą I i/p, przeprowadzonych przez psycholog Amelię Barcicką – Słotwińską oraz pedagog specjalną Małgorzatę Szałapaj. Przy współpracy z Samorządem Szkolnym zostały przygotowane karteczki z wyzwaniami, które uczniowie losowali, a następnie wykonywali wylosowane zadania. Dla podkreślenia ważności tego dnia społeczność Naszej szkoły miała w swoimi stroju element koloru żółtego. Za co serdecznie wszystkim dziękujemy 
Bądźmy mili dla siebie, uśmiechajmy się, rozmawiajmy szczerze i otwarcie. Takie proste słowa jak: proszę, dziękuję, przepraszam nic nas nie kosztują, a mogą sprawić innym wiele przyjemności i radości. Życie daje się czasami we znaki, miewamy gorsze i lepsze dni, a czyjś bezinteresowny i szczery uśmiech może zmienić wszystko.
Niech to nie będzie tylko jeden dzień, a każdy!
Z najlepszymi życzeniami, koordynatorzy akcji:
Amelia Barcicka – Słotwińska – psycholog szkolny
Małgorzata Szałapaj – pedagog specjalny
Katarzyna Danilewicz – pedagog szkolny