Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia przypada Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. To święto ma na celu zwrócenie uwagi na problemy tej grupy społecznej, a przede wszystkim na potrzebę integracji i współistnienia z resztą społeczeństwa. W naszej szkole 4 grudnia na holu szkolnym zaprezentowano wystawę pt. „Niepełnosprawność nie ogranicza” na której to przedstawiono sławne niepełnosprawne osoby. W przygotowanie wystawy zaangażowana była kl. I z oraz uczeń kl. I k Bartłomiej Bujnowski. Za co serdecznie dziękujemy. W bibliotece szkolnej odbyło się także spotkanie kl. I k, I m, I z oraz IV u z piętnastoletnią Karolinką Wolanin ,która od urodzenia porusza się na wózku inwalidzkim. Na spotkanie przybyła z babcią oraz siostrą Różą. Celem tego spotkania było upowszechnienie idei tolerancji, otwartości i szacunku do osób niepełnosprawnych, a także ukazanie, że osoby te mają takie same potrzeby jak my i chcą być traktowani na równi z osobami pełnosprawnymi.
Serdeczne podziękowania należą się uczennicom kl. III h – Zuzannie Zawiślak oraz Emilii Przednowek .
„Nie ma kaleki jest człowiek”- Maria Grzegorzewska