Szkolenie dla monterów stolarki budowlanej

Kolejna super lekcja …………
W dniach 12 – 13 marca 2024 r. w warsztatach budowlanych przy Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych w Tomaszowie Lubelskim odbyło się szkolenie dla uczniów klas I,II i III Branżowej Szkoły I stopnia kształcącej w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Spotkanie przeprowadzone przez panów Macieja Tylickiego, Marka Blukacza, Mariusza Kasprzaka i Sebastiana Wesołowskiego – przedstawicieli Firmy Laguna Fabryka Okuć S.A z Gdańska, a zainicjowane przez Firmę F.H.U Nice House Wioletta Werigo we współpracy z panem Andrzejem Senetrą dotyczyło montażu aluminiowych ościeżnic do drzwi ukrytych wewnętrznych. Podczas dwudniowego szkolenia uczniowie mieli możliwość poznania produktów i akcesoriów do montażu, a także wykonania pomiarów, montażu i demontażu ościeżnic. Zajęcia podzielone na część teoretyczną i praktyczną dały uczniom możliwość poznania wyjątkowych i nowoczesnych technologii systemów przesuwnych.
Firma, która zorganizowała szkolenie to polski producent stolarki budowlanej zaopatrujący rynek krajowy i eksportujący własne produkty. Przygotowane przez Firmę szkolenie jest promocją zawodu monter stolarki budowlanej, który cieszy się ogromną popularnością na polskim i zagranicznym rynku pracy. Jest także sposobem poszerzenia kompetencji uczniów naszej szkoły.