Dni Otwarte

21 marca 2024r.,w pogodny, pierwszy dzień wiosny gościliśmy uczniów szkół podstawowych z Tomaszowa i okolic. Wizyta ta odbyła się w ramach tzw. Dni otwartych, zainicjowanych przez Starostwo powiatowe. Uczniowie klas ósmych, którzy w tym roku staną przed trudnym wyborem ścieżki edukacyjnej, mieli możliwość zapoznania się z ofertą Zespołu Szkół Techniczno – Zawodowych im. M. Rataja, zobaczenia pracowni, w których odbywa się nauka zawodów, ale przede wszystkim rozmowy z naszymi uczniami, którzy opowiedzieli o zaletach nauki w ZST –Z. Uczniów klas ósmych i ich opiekunów oprowadzili po szkole nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących, a pracownie zaprezentowali nauczyciele przedmiotów zawodowych i oczywiście uczniowie. Nasi goście mieli możliwość poznania szans i perspektyw, jakie daje nauka w technikum i szkołach branżowych, co pozwoli im zaplanować ścieżkę edukacyjną zgodnie z własnymi zainteresowaniami.
Mamy nadzieję, że tegoroczne spotkanie przyniosło naszym gościom wiele satysfakcji i że z wieloma z nich spotkamy się już we wrześniu.