„Czy warto być inżynierem…”

W dniu 20 marca 2024 roku uczniowie klas 2k i 2i technikum informatycznego oraz 1p technikum programistycznego wybrali się na wycieczkę na Politechnikę Lubelską. Podczas tego wyjazdu uczestniczyli w dwóch interesujących wydarzeniach, które odbyły się w ramach projektu „Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego”, dofinansowanego ze środków budżetu Państwa.
Pierwszym wydarzeniem, w którym uczestniczyli, był wykład zatytułowany „Czy warto być inżynierem, czyli podróżowanie w czasie”.
Następnie uczniowie wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych, które dotyczyły wykorzystania i programowania robota przemysłowego Kuka.
Podczas wyjazdu opiekę nad uczniami sprawowali Iwona Kobak, Magdalena Noga i Agnieszka Łypka.
Uczniowie z pewnością zyskali nie tylko nowe doświadczenia, ale także motywację do dalszego rozwoju w dziedzinie inżynierii i informatyki.