21 marca Światowy Dzień Poezji

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, to święto wszystkich miłośników i twórców poezji, ustanowione z inicjatywy UNESCO w 1999 roku . Ideą tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.
W związku z tym, chcieliśmy uczcić ten wyjątkowy dzień. W bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie pod hasłem ,,Wszystko jest poezją, każdy jest poetą”. Uczniowie przedstawili sylwetki znanych poetek i poetów oraz recytowali wybrane wiersze. Atrakcją spotkania okazały się muzyczne interpretacje wierszy. Uczestnicy spotkania mogli wypożyczać tomiki wierszy lub zabrać ze sobą ,,wiersze na wynos”. Akademię przygotowali uczniowie: Wiktoria Buczak, Marlena Gozdek, Martyna Dobrowolska, Jagoda Czekirda z kl. II e, Zuzanna Cegielna i Paulina Buczek z kl. II u oraz Damian Zub z kl.III k. W akademii uczestniczyli uczniowie z kl. I u oraz II e.
Mamy nadzieję, że to spotkanie było impulsem do poznawania i czytania tej wyjątkowej twórczości, która nas wzrusza i skłania do refleksji.
Zachęcamy do lektury i do słuchania poezji!
Polecamy stronę internetową polska-poezja.pl oraz polską poezję w serwisie Youtube, czytaną przez najlepszych polskich aktorów. Audioteka zawiera wiersze najbardziej znanych poetów wszystkich okresów historycznych, od średniowiecza do współczesności. Są to m. in. Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Cyprian Kamil Norwid, Krzysztof Kamil Baczyński, ale także Wisława Szymborska, Tadeusz Różewicz i Czesław Miłosz.
Biblioteka szkolna