Tydzień Zdrowia

W dniach 9-10 kwietnia 2024 roku odbyło się spotkanie z Panią Aliną Pliżgą – przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno– Epidemiologicznej w Tomaszowie Lubelskim w ramach tzw. Tygodnia Zdrowia. Uczestniczyli w nim uczniowie  klas I, II oraz III technikum oraz szkoły branżowej. Tematem spotkania była profilaktyka uzależnień w tym papierosy, e- papierosy, dopalacze, narkotyki, napoje energetyczne. Aby lepiej przybliżyć młodzieży problematykę, uczniowie mieli możliwość założenia narkogogli i alkogogli – okularów, które pokazują jak wygląda świat po zażyciu narkotyków, czy wypiciu alkoholu. Wykonując proste ćwiczenia, młodzież mogła przekonać się jak wpływa na organizm człowieka zażycie narkotyków i alkoholu, jak działają te substancje na nasze zmysły i że wykonywanie nawet najprostszych czynności staje się o wiele trudniejsze. Takie spotkania są niezwykle istotne, ponieważ pomagają zwiększyć świadomość i wiedzę uczniów na temat zagrożeń związanych z używaniem substancji psychoaktywnych.

Więcej zdjęć…