Erasmus+, Praktyki zagraniczne, Chorwacja 2024 r.

Erasmus+, Praktyki zagraniczne, Chorwacja 2024 r.
24.05.2024r przygoda z Chorwacją zmierza ku końcowi -po 10 dniach roboczych praktyk zawodowych możemy stwierdzić, że uczestnicy w 100%wykorzystali – szanse i możliwości. Nasi uczniowie wracają z nowo przeżytymi doświadczeniami, przy tym podnosząc swoje kwalifikacje oraz doświadczenie w zawodzie. Nasze dwie grupy z klasy informatycznej oraz gastronomicznej sprawowały się znakomicie.Technik informatyk podczas praktyk tworzył, komplikował kody źródłowe, tworzył skrypty w różnych językach programowania. Klasa gastronomiczna dzielnie wykonywała obowiązki podczas wydawania zamówień klientom. Jak również podczas krojenia i obierania podstawowych produktów stosowanych w kuchni. Dzięki wyśmienitej współpracy z prowadzącymi zajęcia, praca zespołowa szła im sprawnie. Popołudniową porą odbyło się podsumowanie odbytych praktyk osiągniętych kompetencji i zdobytej wiedzy. A następnie uroczyste rozdanie certyfikatów potwierdzające zrealizowane praktyki zagraniczne w Chorwacji. Wieczorem była gra terenowa- polegająca na szukaniu określonych miejsc zlokalizowanych w centrum miasta Split. Następnego dnia grupa uczniów wraz z opiekunami wyrusza w drogę powrotną do Polski.